Riasy Nori GOLD Sakura 50ks

 

Pražené riasy NORI GOLD sú veľmi kvalitné riasy. Majú tmavšiu zelenú farbu, sú rovnomerne husté a hladké. Sú veľmi kvalitné. Tieto pražené riasy sú lahodné, majú jemnú, mierne sladkú chuť a nemajú výraznú arómu. Sú tiež veľmi chrumkavé a pri správnom zaobchádzaní si zachovajú svoju chrumkavosť až do spotrebovania balenia.

Dostupnosť Skladem (>10 ks)
Jednotková cena €12,07 / 125 g
€12,07
   
Kód tovaru 6612/S13
Kategória Riasa NORI
 

Tmavozelené a zdravé morské riasy


Balené vo forme pražených sušených listov. Ideálne na prípravu sushi Maki, Temaki, Gunkan alebo Nigiri. Táto riasa najvyššej kvality má pevné miesto v japonskej a čínskej kuchyni. Pridáva sa do hotových jedál.

Pestuje sa na japonskom a čínskom pobreží a jej produkcia sa prísne kontroluje z hľadiska kvality. Riasy rastú v sieťach a zbierajú sa na lodiach len počas odlivu. Po zbere sa riasy jemne nasekajú na hustú kašu, ktorá sa suší na bambusových rohožiach a lisuje sa do tenkých plátov.

Je bohatá na jód, bielkoviny, vápnik, železo, vitamíny A, B, B12, C a chlorofyl. Zabraňuje ukladaniu cholesterolu v cievach.

Výborne chutí v kombinácii so sójovou omáčkou, sezamovým alebo olivovým olejom či chrenom Wasabi.

 

Použitie

- Tieto morské riasy (celé listy alebo polovice) sú vhodné na všetky druhy sushi, ideálne aj na Temaki sushi (Hand Roll), kde je dôležité, aby boli riasy chrumkavé.

- Listy môžete tiež rozdrviť a posypať nimi hotové jedlo, napríklad rybie filé.

- Nori môžete tiež nakrájať na pásiky a použiť ako ozdobu na sushi, rizoto alebo syr.

- Plátky morských rias môžete pridať napríklad do zeleninového šalátu alebo do nich zabaliť ochutenú ryžu a zapiecť ju v rúre ako rolku.

Odporúčaná denná dávka

Morské riasy obsahujú veľké množstvo prírodného jódu. Aby sa predišlo hyperfunkcii štítnej žľazy, odporúča sa konzumovať maximálne 600 mikrogramov morských rias denne, čo zodpovedá 2 plátkom morských rias alebo 1,5 čajovej lyžičke drvených morských rias.

Skladovanie a zloženie

Hmotnosť: 125 g - 50 kusov v balení

Skladujte na suchom a tmavom mieste. Balené v praktickom uzatvárateľnom balení.

Morské riasy by sa mali vyťahovať len suchými rukami, v balení vždy majte vrecko odolné voči vlhkosti a balenie skladujte na suchom mieste. Vždy vytiahnite len potrebné množstvo listov, vytlačte prebytočný vzduch a vrecko ihneď uzavrite pomocou uzáveru ZIP. Rozmery listu z morských rias: 21x19 cm.

Vyrobené v Číne

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: