Čaj zelený vietnamský Tra Tan Cuong 500g

 

Vietnamský zelený čaj. Vynikajúci čaj zo slávnej čajovej oblasti Thai Nguyen. Vyniká čerstvosťou a starostlivým spracovaním. Vďaka svojej polohe pestovania vo vulkanických oblastiach obsahuje pomerne vysoké percento vitamínu C.

Zloženie. Vysokokvalitný, rovnomerne zvinutý, strieborný list dáva trávovú až bylinno-korenistú chuť. Je mimoriadne povzbudzujúci a po precedení sa takmer nedá piť. Vietnamci ho zalievajú vodou s teplotou takmer 100 °C, aby dosiahli túto nevyčerpateľnosť. Vietnamské čaje sú výrazne menej náchylné na znehodnotenie, ak sa zle alebo dlhodobo skladujú. Starnú pomalšie. Ak teda chcete zostať navždy mladí, pite vietnamský čaj.

Dostupnosť Na dotaz
Jednotková cena €8,06 / 100 g
€8,06
Kód tovaru 600535
Kategória Čaje
Položka bola vypredaná...
 

VYCHUTNAJTE SI HISTÓRIU PITIA ZELENÉHO ČAJU.
Zelený čaj je nápoj pre vynikajúcu kondíciu a potešenie z chvíľkového zastavenia času. Predovšetkým je však zelený čaj veľkolepým dedičstvom starobylej kultúry.

VYRÁBA SA TRADIČNE, SO STAROSTLIVOSŤOU A Z NAJLEPŠÍCH ZELENÝCH ČAJOVNÍKOV.
Zelený čaj sa v Číne pije už viac ako 4 500 rokov. Do Japonska ho priniesli budhistickí mnísi. Odtiaľ sa v 17. storočí dostal do Európy. Zelený a čierny čaj sa vyrábajú z tej istej rastliny. Vďaka starostlivému spracovaniu si zelený čaj zachováva nielen svoju farbu, ale aj zdraviu prospešnú zložku.

ZELENÝ ČAJ PRESVIEDČA AJ SVOJOU VNÚTORNOU HODNOTOU.
Tradičná medicína Ďalekého východu si zelený čaj cení ako liek na mnohé telesné a duševné ochorenia.

Zelený čaj takpovediac očisťuje dušu. Je to vďaka obsahu kofeínu. Zelený čaj totiž obsahuje výrazne menej kofeínu ako čierny čaj. Kombinácia kofeínu a katechínu sa stará o to, aby v prvom rade stimuloval dušu, nie krvný obeh. Mimochodom: zelený čaj obsahuje vitamíny A, B, B12, C a dôležité minerálne látky, ako je draslík, vápnik alebo fluór. Bolo tiež preukázané, že má vysoký obsah antioxidantov. Posilňuje imunitný systém, prospieva organizmu a odháňa infekcie.

Návod na prípravu: Čaj (3-5g na 150ml vody) prelejeme vriacou vodou, lúhujeme 5 min. Pijeme teplý alebo studený.

 

Vyrobené: Vietnam

 

Hmotnosť: 500g

Hmotnosť 0.11 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: