Mirin japonský 500ml

 

Pre sladkosť a lesk. Priveďte do svojej kuchyne slávnej japonskej príchute s ryžovým vínom Takara 's Hon Mirin. Vyrobený z ryže, ryžového sladu, alkoholu a sladidlá je tento mirin ideálny pre pridanie do omáčok a polievok, pretože dodáva nádych sladkosti a eliminuje nežiaduce pachy z mäsa a rýb. Mirin je základný korenia vo väčšine japonských kuchýň, pretože tvoria základnú súčasť omáčok alebo vývarov v pokrmoch, ako je kurča teriyaki alebo hotki na sukiyaki. Mirin je to, čo dodáva týmto pokrmom ich jedinečnú sladkosť a tiež výrazný lesklý vzhľad. Vďaka bezkonkurenčnej kvalite sa Takara Mirin stala najpredávanejšou značkou v Japonsku a tradíciou dobrého varenia už 160 rokov!

Dostupnosť Vyprodáno
€6,68
Kód tovaru 000538
Kategória Ázijské potraviny
Položka bola vypredaná...
 

Zloženie: lepkavá ryža, ryža koji, varený alkohol, cukor. "Cukry" používané v mirinu sa vyrábajú hlavne rozkladom "kukuričného škrobu". "Koji" je huba, ktorá premieňa škrob z ryže na glukózu.

Niekedy sa používa aj na prípravu sushi - spoločne so soľou a ryžovým octom do ryže. Dáva ryžovému zrne žiaduce lesklý vzhľad.

 

 

Vyrobené v: Japonsko

Hmotnosť 0.6 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: