Ryža na sushi Kin Mai 1kg

 

Prémiová sushi ryže. Spracovaná veľmi šetrným spôsobom a preto si zachováva veľké množstvo živín. Je to ryža guľatozrnná, lepivá. Veľmi vhodná pre prípravu sushi, výborná je tiež ako prílohová ryža alebo na prípravu ryžovej kaše.

Dostupnosť Skladem (>10 ks)
€3,49
   
Kód tovaru 2604
Kategória Sushi ryža
 

Ryža je spracovaná veľmi šetrným spôsobom a zachováva si tak všetky potrebné minerály. Podľa japonskej technológia sa používa brúsiaci stroj, ktorý odstráni iba nestráviteľnú voskovou časť zrna.

Varenie na sushi: ryžu poriadne prepláchneme studenou vodou, kým nepotečie číra voda. Na 1 diel ryže pridáme 1,25 dielu vody a ryžu privedieme k varu. Teplotu stlmíme a varíme 15 min. Po celú dobu varenia nezvedáváme pokrievku, nemiešame. Po 15 min odstavíme z platne, dáme pod pokrievku utierku a necháme max. 10 min dôjsť.

Potom ryžu vytiahneme do väčšej nádoby (iné ako kovové) a ochutíme octovým nálevom hotovým Ocot na sushi Kikkoman alebo si ho pripravíme recept na octový nálev. Ak varíme ako ako prílohu ryžu, pred varením osolíme. Po dovarení už nedochucujeme. Výborná je aj s riasou hijiki, ktorú zase pridávame pred varením.

 

Energetická hodnota v 100g:

1439 Kj (344kcal)

Tuky 0 g

Sacharidy 77,7 g .. z toho Čurko 0 g

Bielkoviny 6,6 g

Krajina pôvodu: USA

 

Sodík 15 g

Hmotnosť 1.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: